داروی درمان «ریزش موی» ایرانی مجوز مصرف گرفت

مدیرعامل شرکت دانش بنیان از تولید داروی توقف ریزش مو خبر داد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، مدیرعامل شرکت دانش بنیان در نشست خبری که در مرکز تحقیقات پوست دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، با اشاره به اثر گذاری داروها در بدن، اظهار داشت: هنوز به خوبی نتوانستیم در انتقال دارو و مولکول آن از پوست اقدام کنیم و روش های مختلفی مانند تزریق جلدی،عبور دارو از پوست و…وجود دارد اما ما با استفاده از روش های مبتنی بر حامل های که دارو را از پوست عبور دهند توانسته این تکنولوژی دارویی را ابداع کنیم و محصول آرایشی و بهداشتی به نام تریکوژن را تهیه کنیم.

وی با اشاره به اینکه این تکنولوژی قابلیت استفاده در تولید محصولات دارویی را نیز دارد،گفت: این محصول برای اولین بار در دنیا تولید شده و ضمن اینکه مجوز مصرف داخلی این دارو اخذ شده فرایند دریافت مجوز بین المللی مصرف آن نیز در حال انجام است.

وی با اشاره به ویژگی این محصول دارویی در درمان ریزش مو،بیان داشت: این تکنولوژی و روش داروی می تواند برای بسیاری از محصولات دارویی، آرایشی و بهداشتی استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان با اشاره به توانایی تولید این دارو در کشور، بیان داشت: ما توانایی ایجاد شغل برای ۱۰ هزار نفر به صور ت مستقیم و غیر مستقیم داریم.

او با اشاره به ویژگی های دیگر این محصول دارویی، متذکر شد: بعد از شیوع کرونا برخی افرا مبتلا دچار ریزش مو می شوند که استفاده از این دارو در رویش موها بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه این محصول محصول قابل اعتمادی برای درمان ریزش مو است، ابراز داشت: این شرکت دارویی در مسیر تولید و پیدا کردن درمانها برای بیماری هایی است که درمان های ناشناخته یا درمان موثری ندارند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه این محصول دارویی بدون عارضه بوده و اثر گذاری آن پس از یکماه شروع آغاز خواهد شد،گفت: عود نکردن مجدد ریزش مو و قابل برگشت نبودن ریزش مو از ویژگی های این محصول دارویی است.

او همچنین با بیان اینکه تاکنون ۳ هزار نفر از این دارو استفاده کرده اند،افزود: این محصول کاملا علمی بوده و اثرگذاری این دارو بیش از ۹۹ درصد است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان با بیان اینکه روی تولید این محصول دارویی ۹ سال کار تحقیقاتی شده است،ابراز داشت:صحبت های لازم برای تولید این محصول دارویی تحت لیسانس ایران در اتحادیه اروپا انجام شده است. وی افزود: استفاده از این محصول دارویی در افراد ۱۵ سال به بالا قابل استفاده است.

مجوز داروی درمان ریزش مو

منابع

https://www.farsnews.ir/news/14000829000353/%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D8%B4-%D9%85%D9%88%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D9%85%D8%B5%D8%B1%D9%81-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA

http://paper.resalat-news.com/newspaper/item/120817

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *